24 שעות בין תל ערד לבין יער יתיר

אם אתם חובבי קמפינג, טיולים וגם קצת היסטוריה, בעלי סקרנות ויצר הרפתקנות – הגעתם למקום הנכון. הגן הלאומי תל ערד הוא כמו ביצת הפתעה עם שילוש אטרקטיבי מנצח של אתר היסטורי מרתק וחשוב, חניון לילה מלא בקסם ומרחב שמשובץ במסלולי טיולים נהדרים.

נסו לדמיין לרגע שאתם רחפן שטס מעל הגן הלאומי תל ערד, ותוכלו להבחין שהוא ממוקם בנקודת מפגש בין שלושה אזורים גיאוגרפיים שונים. מצפון – דרום הר חברון, ממזרח – מדבר יהודה וממערב ודרומה – הנגב, ולמרות שהיופי הזה מלא בניגודיות, אתם מרוויחים מכל העולמות. כל אזור תורם מהנוף, מהצמחייה, מהטופוגרפיה, ואפילו מהאקלים המיוחד לו, והשילוש הקדוש הזה יוצר קשת של מסלולי טיולים לכל המשפחה ואתרים מעניינים. זו הסיבה שהגן יכול לשמש נקודה נוחה לטיולי כוכב רגליים – כי שביל ישראל עובר במקום, ובעיקר רכובים: באופניים, בג'יפים או במכוניות פרטיות.

בימים מיוחדים, חגים וחופשות מתקיימות בגן פעילויות מקסימות לכל המשפחה, החל מסדנאות עפיפונים, דרך הדרכות מומחזות ועד שוק אמנים ובתחילת מאי יתקיים פסטיבל סיפורי מדבר. אפרופו סיפורים, אם אתם משפחה חובבת קריאה, קחו לדרך את הספר 'החרס מתל ערד' של גלילה רון פדר, שמתאר את הרפתקאותיה של חי"ה ( חבורת ידיעת הארץ) שמטיילת בתל ונקלעת לתסבוכת…

דילוג לתוכן