24 אתרי פיקניק שכיף לחזור אליהם

אוהבים לצאת בסופי שבוע להתרווח בטבע? להתפקנק בכיף? הנה 24 הצעות לאתרי פיקניק ברחבי הארץ מצפון ועד דרום – פיקנוק נעים!

חניון מעיין הגושרים

מיקום: בכניסה לקיבוץ מעיין ברוך

מה במקום: מרחבי דשא מוצלים, שולחנות פיקניק, פלג מים שזורם בשטח ומבני מלתחות שירותים ומקלחות חדשים. יש חניה מסודרת, מזנון, נקודת חשמל ואינטרנט חופשי, וניתן להבעיר אש לגריל והחניון מגודר וכולל שמירה

המקום מהווה את נקודת ההתחלה של המסלול האתגרי של קייקי מעיין הגושרים בנחל שניר שאורכו 6 ק"מ.

פתוח בתשלום: 40 שקלים לאדם

פארק הזהב

מיקום: ביציאה המזרחית מקרית שמונה – מול אצטדיון הכדורגל

מה במקום: מדשאות רחבות שחלקן מוצלות, נחל עין זהב זורם בשטח ויוצר יובלים ובריכות שאפשר לטבול רגליים ולהשתכשך, יש שולחנות פיקניק וחניה. לאחרונה נחנך במתחם הפארק מסלול הליכה מעגלי שחשפו תלמידים לאורכו של הנחל. המסלול הוא טבע עירוני במיטבו ויש לאורכו ברכות, צמחיית מים סבוכה, מפלים ויופי פראי

פתוח ללא תשלום

נחל קדש

מיקום: בכניסה התחתונה למסלול נחל קדש – כקילומטר ממערב לצומת כ"ח.

מה במקום: חניון נחל קדש הוא תחילתו/סיומו של מסלול הליכה מקסים בנחל קדש המצוקי, ומקום יפהפה לפיקניק כהלכתו. לאחרונה השלימו ברשות הכינרת את שיקום הנחל שכלל טיפול בצמחיה ובתוואי הנחל וכן הסדרת דרכי גישה, כך שהפיקניק יכול להיות מלווה בטיול קצר לנחל. החניון לא גדול, יש בו כמה שולחנות וספסלים, עצים שמצלים ונוף בראשיתי

פתוח ללא תשלום

פארק גורן

מיקום: על כביש 889 בין קיבוץ אילון למושב גורן

מה במקום: אחד הפארקים הגדולים והמוריקים כל השנה שתמיד כיף להגיע אליו, לחסות בצל עצי החורש הים תיכוני וליהנות מבריזה טובה. הפארק ששטחו כאלפיים דונם צופה אל נחל כזיב הקסום וניתן לראות ממנו גם את מבצר המונפורט. יש בו חניון מסודר עם שולחנות וספסלים, מים ושירותים. אפשר לצאת בשבילי הפארק לטיול רגלי או לרכיבת אופניים

פתוח ללא תשלום

אתר שיירת יחיעם

מיקום: כביש 70 כקילומטר דרומית לצומת כברי

מה במקום: זהו אתר מורשת קרב מימי קום המדינה שמנציח את גבורתם של אנשי שיירת יחיעם שהובילו אספקה לקיבוץ יחיעם אך נתקלו במארב של כנופיות ערבים. הקרב הזה היה עקוב מדם, ובמקום בו דממו למותם 46 לוחמים, הוקם אתר הנצחה שהפך לחורשת התכנסות ואתר פיקניק יפה. הוצבו בו שולחנות וספסלים, העצים הרחבים מעניקים צל בקיץ, ולצד שרידי גרוטאות של משוריינים והסברים על הקרב ההוא – אפשר גם ללמוד עוד משהו גבורת הלוחמים בקרבות תש"ח.

פתוח ללא תשלום

שמורת כרי נעמן

מיקום: סמוך לקיבוץ כפר מסריק

מה במקום: נחל נוסף שעבר שיקום מעמיק הוא נחל נעמן, שסבל בעבר משאיבות ושלל זיהומים. לאחרונה הושלם שלב ראשון בשיקומו והנחל חזר לחיים. היום זו פנינה שמתאימה לטיולים רגליים רכיבה באופניים ופיקניקים. השיקום התמקד במקטע אחד אך ישוכפל בהמשך. לאורך הגדה הצפונית יש שביל מונגש ועצי נחלים וחורש טבעי, פינות מוצלות וגשרונים יפים והגדה הדרומית נותרה טבעית ופראית.  שימו לב שהחניה היא בצד אחד של הנחל והכניסה רגלית דרך גשר.

פתוח ללא תשלום

חורשת החסידים/נבי חזורי

מיקום: כקילומטר צפונית לקלעת נמרוד בכניסה לנחל חזורי

מה במקום: החורשה הזו מורכבת מעשרות עצי אלון מצוי עתיקים והיא מקודשת לבני העדה הדרוזית. סמוך לה נמצא קברו של הקדוש הדרוזי שיח עותמאן אל חזורי ועוד בסמוך יש אתר הנצחה ללוחמי סיירת אגוז – כך שאיך שלא מסתכלים על זה מדובר באתר עם יראת קודש. ובכל זאת זוהי פינת חמד להתפקנק בה – בעיקר בקיץ כשחם בעמקים, ולמרגלות החרמון מזג האוויר צונן ונעים. יש במקום כמה שולחנות עם ספסלים מבטון, הרבה צל ולא רחוק גם מעיין קטן עין חמדאן שהמים נאספים לשוקת קטנה. מכאן מתחילים גם את מסלול הטיול לנחל חזורי ונחל גובתה.

פתוח ללא תשלום

הר בנטל

מיקום: סמוך לקיבוץ מרום גולן

מה במקום: אחד ההרים המפורסמים בארץ, עם נוף הורס לרמת הגולן ולסוריה. בחורף מושלג כאן, אז פיקניק לא בא בחחשבון, אבל בקיץ זו חוויה נהדרת כי הנוף נפלא. חשוב להדגיש שלא מדובר באתר פיקניק מוצהר ואין שולחנות או ספסלים, אבל יש שירותים ואפשר לפרוס מחצלת באחת הפינות, וליהנות מהשלווה המקומית גם אם לזמן קצר. ילדים ישמחו להתרוצץ בתוך הבונקרים ובתעלות המבוצרות.

פתוח ללא תשלום

עינות עדן

מיקום: צומת קצרין במפגש הכבישים 87 ו-9088

מה במקום: המים של עינות עדן נשאבים ברובם לטובת מפעל המים מי עדן, ומכאן גם מקור שמו של המפעל, ולמרות שהמעיין סגור ומגודר, הוקם סביבו פארק מקסים. בפארק יש משחק של מים בתעלות ובריכות ומפלונים קטנים כך שאפשר להתרענן בקיץ. הוא בנוי מאבני בזלת יש בו מתקני פיקניק כמו שולחנות וספסלים, אפשר לשוטט בו וליהנות מיופיו וכמובן להתפקנק ובכיף.

פתוח ללא תשלום

עין פיק

מיקום: כביש 98 כקילומטר דרומית לצומת אפיק

מה במקום: מי שהיה במקום הקסום הזה בגלגולו הקודם ודאי זוכר את מבני הבזלת הנטושים, את הלכלוך וההזנחה, אך לא עוד. לפני כשנה הושלם שיקום שרידי הכפר הסורי שישב על שרידי ישוב יהודי בן כמעט אלפיים שנה. המבנים חוזקו, שבילים הוסדרו ויש תצפית מרהיבה לעבר הכינרת. מהתצפית אפשר לרדת לעין פיק, מעין מקסים עטור בצמחייה מוריקה כל השנה. גם כאן אין מתקנים לפיקניק אבל אפשר בהחלט להתארגן וליהנות מיופיו של האתר המשוקם. אל תשכחו רק לפנות את כל הפסולת כי חיות בר משוטטות באזור בלילה.

פתוח ללא תשלום

עין תאופיק

מיקום: כביש 98, כ-4 קמ מצומת חמת גדר

מה במקום: עין תאופיק אשר ביער מבוא חמה, מכונה גם עין עקוב ועיקרו מעיין קטן עם גשר מקסים ומים רדודים שזורמים בתעלה דרך בריכות קטנות. סביבו נבראה תפאורה מושלמת לפיקניקים עם יער גדול שעוטף בירוק, מפרצי חניה, שולחנות וספסלים ופחי אשפה. עין תאופיק הוא גם כפר סורי נטוש שאליו אפשר להגיע בטיול רגלי, והאתר הוא גם נקודת הסיום של שביל חוצה גולן. אם תבואו לקראת שקיעה תזכו לנוף מהפנט לעבר הכינרת.

פתוח ללא תשלום

מצד עתרת

מיקום: סמוך לגשר בנות יעקב – כניסה דרך שביל הירדן ההררי (סימון שבילים באדום)

מה במקום: מצד עתרת הוא מבנה היסטורי צלבני שניצב בסמוך לטחנת קמח מהתקופה העותמאנית – שניהם שוכנים ממש על קו המים של הירדן שנכנס מכאן לחלקו ההררי המאתגר. ליד המים יש שטח פתוח לא גדול שאפשר להתפקנק לידו ועל הדרך גם לטבול במים, אבל אין כאן מתקנים מתאימים כולל שירותים. המקום מקסים ויש גם מסלול טיול רגלי קצר מסומן בשחור אבל הכי חשוב כאן זה לשמור על ילדים במים ולאסוף את הלכלוך כדי שלא ייערם. בקיץ זוהי נקודת הסיום של ראפטינג נהר הירדן, אז צריך לחלוק את השטח עם הסירות שיוצאות מהמים.

פתוח ללא תשלום

עין נון

מיקום: סמוך לכניסה למגדל

מה במקום: שביל ישראל שעובר בכניסה למושבה מגדל מוביל לפינת החמד שבמרכזה בריכה שמתאימה לטבילה ומסביב מדשאות פינות צל וישיבה .מצפון לה יש בריכה נוספת חבויה בצמחייה. האתר היה בעבר די מוזנח אבל נכנס לתהליך של שיקום של רשות הכינרת שתפעל לניקיונו, הכשרתו לקהל והסדרת שבילים ומועצת מגדל תיקח אחר כך פיקוד. אם תגיעו לכאן, עזרו במאמץ לשמור על האתר נקי יפה ומטופח גם למטיילים הבאים.

פתוח ללא תשלום

חורשת הארבעים

מיקום: כביש 672 כ-3 קילומטר מצפון לצומת דמון

מה במקום: על קו פרשת המים של הכרמל נמצאת חורשת הארבעים שעיקרה עצי אלון מצוי עתיקים. גם כאן מדובר באתר המקודש לדרוזים והעצים משולים לארבעים הנביאים של העדה ולכן הם מהגדולים שיש בארץ מסוג זה עם גזעים מרשימים. החורשה אינה גדולה, אבל היא שמורה, יש חניון מסודר שולחנות וספסלים ונוף יפה מזרחה. אנא כבדו את קדושת המקום ושמרו על ניקיונו.

פתוח ללא תשלום

חניון  נחל אורן

מיקום: כקילומטר מזרחית לצומת אורן (כביש 4 ו-721)

מה במקום: החניון שבפתחת נחל אורן, הוא נקודת יציאה וסיום של כמה מסלולי הליכה מהיפים בכרמל. מדובר בחניון מאוד גדול ומסודר עם שולחנות וספסלים, חניונים, חורש ים תיכוני שנותן צל בקיץ, ובחורף זוהי פנינה על אם הדרך. גם שביל ישראל עובר בחניון, כך שאם בא לכם גם טיול – המבחר גדול.

פתוח ללא תשלום

חניון האגם

מיקום: כשני קילומטרים מערבית לקיבוץ בית אורן

מה במקום: אחד המסלולים המטוילים ביותר של תלמידים ותנועות נוער הוא נחל אלון שמסתיים באגם יפה. בקיץ מפלס המים באגם יורד, אבל סביבתו שופעת צמחייה ובעיקר חורש ים תיכוני אופייני ויש הרבה פינות חמד מוצלות לקיץ עם שולחנות וספסלים, פחי אשפה ושטחי חניה מסודרים. החניון גדול מאוד, וכמעט תמיד אפשר למצוא איזו פינה שקטנה, לפרוס מחצלת ולהתנחל ארוכות.

פתוח ללא תשלום

חניון יער קרן הכרמל

מיקום: כביש 672 כקילומטר צפונית למחלף אליקים

מה במקום: השטח הזה כולל בתוכו רצף של כמה חניונים כאשר הראשון שבהם הוא יער קרן הכרמל הכולל שולחנות וספסלים, מים ושירותים – אלא שאלה לא תמיד פתוחים. פנימה יותר נמצא חניון חרמש שבחורף יש בו מופע פריחת רקפות מרהיבה שהופך את המקום למלבב ביותר. בקיץ האזור מוצל לחלוטין בזכות חורשות האורנים ויש חניה מסודרת.

פתוח ללא תשלום

שמורת חוף השרון

מיקום: ממערב לקיבוץ שפיים ליד ארסוף

מה במקום: שמורת הטבע של חוף השרון, היא הקסם בהתגלמותו. זוהי שמורה לא גדולה, אבל מיוחדת מאוד. בחלקה המזרחי יש חורשת אקליפטוסים נהדרת עם שולחנות וספסלים לפיקניקים, ממערב מסלול הליכה יפהפה על המצוק הצופה לים מגובה רב ובתווך דיונות חול שילדים ישמחו להתגלגל בהן ובין לבין פריחות מרנינות בעיקר בחורף של אירוסים מכשפים. שימו לב שיש חניון לכלי רכב בכניסה, אבל אל תשאירו חפצי ערך, כבר היו דברים מעולם.

פתוח ללא תשלום – סגור בשעות הערב.

פארק נחל הירקון

מיקום: לאורך הנחל מנמל תל אביב ועד שבע טחנות

מה במקום: בשעות אחר הצהריים והערב אבל גם בסופי שבוע, מתמלאים שטחי הפארק שלאורך נחל הירקון בנופשים ומתפקנקים, במשפחות ובמצהלות ילדים לרוב. זהו טבע עירוני בשוליה של העיר ללא הפסקה, ומקום של אסקפיזם בכרך הגדול. ומאידך הוא מאפשר התנתקות נהדרת, המרחבים והשקט ממכרים וישמדשאות נהדרות, מתקני משחקים, פינת חי, שבילי הליכה ורכיבה ואפילו אפשרות לשוט בכיף.

פתוח ללא תשלום

שמורת עינות תלם

מיקום: סמוך למחלף מוצא.

מה במקום: עמק הארזים הוא נקודת חיבור לכמה אתרים ומסלולי טיול חדשים וותיקים שמתנקזים לפארק חדש שהולך ומתהווה באזור. בעמק נמצאת שמורת עינות תלם הקטנה והקסומה, מסתיים בו מסלול נחל חלילים הנהדר, יש בו שטחי נופש חדשים לפיקניק עם מתקני משחקים מיוחדים ויש ממנו המשך צפונה ומזרחה ובו מסלולי הליכה ורכיבה ביער ירושלים שמתחברים לנחל שורק.  האזור הזה זכה לפיתוח והנחת תשתיות לפנאי ונופש, ויש עוד תכניות גדולות לעתיד, אבל בינתיים אפשר ליהנות משלוות המקום, מהטבע ומהסביבה

פתוח ללא תשלום

פארק נחל באר שבע

מיקום: דרום מזרח באר שבע

מה במקום: הפארק הזה חדש יחסית בנוף והוא שופע אטרקציות לרוב. מלבד היותו פארק מטרופולוני שמשתרע על שטח עצום של למעלה מ-5000 דונם יש בו מדשאות רחבות ידיים, שבילי צעידה או רכיבה עם סככות לצל, מתקני משחקים אמפי למופעים ואתרים היסטוריים וארכיאולוגיים. זהו פארק מטופח מאוד יש חלקות מוצלות עם פינות ישיבה לפיקניקים וזוהי חוויה נהדרת

פתוח ללא תשלום

פארק ואגם ירוחם

מיקום: מערבית לעיירה ירוחם

מה במקום: פארק ירוחם הוא חניון יום שסובב את אגם ירוחם ויש בו מתקני נופש, מסלולי אופניים ואזורי פיקניק. האגם נוצר הודות לסכר שהוקם בשנות ה-50 ואגר מי שיטפונות מנחלי הסביבה, ועם השנים הפך לנקודה אקולוגית ייחודית. במים גדלה צמחייה אופיינית אשר משכה אליה מיני ציפורים רבות שבעקבותיהן הגיעו גם צפרים. מלבד אזור לפיקניקים זוהי נקודה לחובבי צפרות שמגיעים לתצפיות ולפעילויות טיבוע של מרכז דוכיפת מירוחם, ומדי שנה נערך כאן גם הביו בליץ אירוע צפרות יוצא דופן לזיהוי מיני ציפורים.

פתוח ללא תשלום

חניון הרועה

מיקום: מול קיבוץ שדה בוקר.

מה במקום: חניון הרועה (בלשון נקבה) מקפל בתוכו סיפור אנושי על ברברה פרופר, מהגרעין המייסד של קיבוץ שדה בוקר שהייתה גם הרועה של הקיבוץ. פרופר נרצחה על ידי בדווים זמן קצר לאחר שקיבלה את תפקיד הרועה בשנת 1952 והחניון מנציח את סיפורה המיוחד כולל אנדרטה לזכרה. החניון הוא נקודת פיקניק מוצלחת וגם תחנת עצירה מאוד פופולארית בדרך לדרום, יש בו חורשה יפה עם הרבה צל, שולחנות פיקניק, מים, גן שעשועים לילדים ומרחבים. השירותים לא מתפקדים אבל יש ממול תחנת דלק ומי שחפץ בכך יש בסמוך שני שבילים קצרים לטיול.

פתוח ללא תשלום

פארק ספיר

מיקום: בכניסה לישוב ספיר בערבה

למרות שמדובר בערבה, פארק ספיר הוא נאת מדבר בשטח של 150 דונם שבלבו אגם קטן וחמוד. הפארק עוטף אותו בצמחייה מדברית עם עצי צל ומדשאות, והאגם ניזון משני מעיינות ומפל קטן הזורמים אליו. באגם שטים להנאתם חבורה של ברווזים ויש מסביב מסלול טיול עם גשרים ונקודת תצפית. המקום מושלם להפוגות בדרך, עם אזורי פיקניק ופינות ישיבה ומעטרים אותו פסלים של אומניות מהאזור. יש בו שירותים, חניון מסודר ולאחרונה גם חניון קרוואנים חדש.

פתוח ללא תשלום